„Tlen dla organizmu” Eliminacja i Regeneracja - Detoksykacja i Dotlenienie – Oczyszczenie organizmu

Firma Guayapi stworzyła linię kompleksowych preparatów, których formuły oparte są na amazońskich roślinach. Jest to wyjście naprzeciw wymaganiom konsumentów, którzy w obecnych czasach prowadzą bardzo intensywny styl życia. W efekcie ludzkie organizmy coraz częściej wykazują silne zapotrzebowanie na wsparcie, zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym.

Depurimun to koktajl w fiolkach, będący połączeniem dwóch amazońskich roślin – Baccharis Trimera i Tecoma Adenophylla (Lapacho, Tabebuia).

Czym zasłynęły te rośliny?
Baccharis Trimera (zwana też Carqueja) to zielony krzew z rodziny astrowatych, pochodzący z południowej Brazylii, Paragwaju, Urugwaju i Argentyny. Uchodzi za potężne lekarstwo na niemalże wszystkie choroby. Różne odmiany Baccharis można spotkać zarówno w Brazylii, jak i w Peru, Ekwadorze czy Kolumbii. Herbaty lecznicze, wytworzone z jej części nadziemnych są stosowane w medycynie ludowej do leczenia dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i wątroby oraz procesów zapalnych. Baccharis trimea jest oficjalnym gatunkiem w Farmakopei Brazylijskiej. Farmakopea określa podstawowe wymagania jakościowe oraz metody badania produktów leczniczych i ich opakowań oraz surowców farmaceutycznych, a także zawiera przepisy przygotowania leków aptecznych.
Baccharis jest jednym z najbardziej skutecznych tropikalnych lekarstw na problemy żołądkowe i jelitowe. Stosowana jest także jako zioło oczyszczające krew, wspomagające leczenie anemii, anginy, niestrawności, zaburzenia pracy nerek, pomocne w przypadku pasożytów jelitowych. W badaniach klinicznych potwierdzono działanie osłaniające wątrobę, wykazano że Carqueja redukuje wydzielanie soku żołądkowego oraz działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Inne badania wykazały jej właściwości przeciwutleniające, przeciwwrzodowe i obniżające ciśnienie .

Tecoma Adenophylla (Lapacho, Tabebuia) znane również jako Pau d’arco jest ogromnym drzewem o rozłożystej koronie. To rdzenna roślina amazońskich lasów deszczowych i innych tropikalnych części Ameryki Południowej i Łacińskiej. Osiąga wysokość do 30 metrów, a podstawa drzewa może mieć 2-3 metry średnicy. Rodzaj ten obejmuje około 100 gatunków dużych, kwitnących drzew, upiększających krajobraz południowoamerykańskich miast. Lapacho jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie, jako prawdopodobnie najtwardsze drewno egzotyczne.

Pau d’arco ma długą i dobrze udokumentowaną historię stosowania przez rdzenną ludność lasów deszczowych. Indianie Guarani i Tupi nazywają to drzewo „tajy”, co oznacza „mieć siłę i wigor”. Wykorzystują korę drzewa do przeciwdziałania wielu różnym dolegliwościom, także jako tonik dodający wigoru. Wśród mieszkańców lasów całej Amazonii odnotowano stosowanie Pau d’arco w przypadkach malarii, anemii, zapalenia jelita grubego, problemów na poziomie górnych dróg oddechowych, zakażeń grzybiczych, stanów zapalnych stawów, gorączki, nowotworów.
Lapacho od dawna znajduje zastosowanie w ziołolecznictwie na całym świecie. W Południowo-Amerykańskiej medycynie zielarskiej mówi się o jego działaniu ściągającym, przeciwzapalnym, antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeczyszczającym i stosuje również w przypadku cukrzycy, zaparć, alergii, wrzodów, zapalenia jamy ustnej i reumatyzmu.
Szeroko znana jest skuteczność w przypadku przerostu w organizmie grzybów candida albicans (drożdżycy).

 

Depurimun Complex - Właściwości:

  • Koktajl w fiolkach koncentruje w sobie wszystkie uzdrawiające moce ziół Amazonii: Baccharis Trimera (Carqueja) i Tecoma Adenophylla (Lapacho, Pau d’arco);
  • Baccharis Trimera wspiera trawienie i wydalanie, jest korzystne dla eliminacji toksyn, pomaga przy zaparciach i anemii;
  • Tecoma Adenophylla eliminuje toksyny i regeneruje, dotlenia i odbudowuje krew, wzmacnia system ochronny ciała;
  • Do zastosowania podczas zmian sezonowych: przesilenie wiosenne i okres jesienno-zimowy;
  • Polecany dla zmęczonego, przepracowanego organizmu w celu wzmocnienia;
  • Doskonały w przypadku potrzeby detoksykacji;
  • Wyciąg z roślin o działaniu oczyszczającym pozwala na pełną i bardzo wydajną detoksykację ciała oraz wzmocnienie systemu odpornościowego w trakcie 10 do 21 dni kuracji;
  • Może być przyjmowany w trakcie zmian sezonowych lub w przypadku przejedzenia.

Depurimun Complex – Naturalny preparat roślinny

Sposób użycia: 1 fiolka dwa razy dziennie, najlepiej przed śniadaniem oraz na godzinę przed głównym posiłkiem. Przyjmować bezpośrednio pod język w formie nierozcieńczonej lub rozcieńczyć z wodą. Kuracja powinna trwać 2-3 tygodnie, minimum dwa razy w roku oraz doraźnie, w przypadku przejedzenia, przez okres 10 dni.

Składniki: Baccharis Trimera, Tecoma Adenophylla (Lapacho), woda
Opakowanie zawiera 20 fiolek po 5ml
Wartość odżywcza na 100g:
Wartość energetyczna – 360 kcal
Białko – 4.45g
Węglowodany – 82.30g
Tłuszcze – 1.15g
Inne składniki odżywcze: taniny, flawony, flawonoidy, lapachol, terpenoidy, saponiny, sole mineralne, żelazo, żywice i pektyny
Kraj pochodzenia: Brazylia, Amazonia

Firma Guayapi poprzez swoją pracę dąży do zdobycia uznania dla zalet roślinności Amazonii i Sri Lanki. Rośliny rosnące na ziemiach, z których pierwotnie pochodzą są przez Guayapi oferowane w postaci środków spożywczych, suplementów diety oraz kosmetyków, również z certyfikatami Ecocert i FGP (Forest Garden Products).
Guayapi jest także członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Slow Food, założonego we Włoszech, w 1986 roku. Jest to organizacja non-profit, która swój cel określa jako „ochronę prawa do smaku”. W swej działalności wspiera niewielkich regionalnych producentów żywności – szczególnie żywności oryginalnej, tradycyjnej, zdrowej i często zagrożonej zniknięciem w wyniku coraz silniejszej ekspansji zjawiska, znanego na całym świecie jako fast food.