Ekologiczna Maca z Peru najwyższej jakości! Oryginalny wyrób z kraju swego pochodzenia

Tradycyjne metody wytwarzania gwarantujące zachowanie cennych wartości odżywczych

Maca oferowana przez kanadyjską firmę UHTCO, której korzenie sięgają ojczyzny maci – Peru, jest wyrobem unikatowym, w pełni naturalnym, roślinnym, czystym biologicznie oraz etycznie, którego tradycyjny proces produkcji zapewnia zachowanie wszystkich drogocennych, wartościowych dla ludzkiego organizmu składników. W zależności od potrzeb i preferencji mamy do wyboru macę w proszku lub w płynie. Maca w proszku to surowe korzenie rośliny poddane procesowi żelatynowania na zimno, w trakcie którego usuwana zostaje skrobia z korzenia, a zachowane są wartości odżywcze maci, takie jak proteiny, minerały i witaminy.

Maca w płynie to tłoczone na zimno ekstrakty z korzeni maci, utrwalone w alkoholu, przyjmujące ostatecznie formę podobną do nalewki. W tej wersji maca zachowuje właściwości odżywcze, a głównie oferuje skoncentrowane fitohormony, tak istotne w przypadku zachwiania równowagi hormonalnej w ludzkim organizmie.

Maca działa odżywczo, dodaje energii i wigoru, wspomaga regenerację organizmu, reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia pamięć i koncentrację.

Wszystkie produkty z linii MacaPro posiadają certfikaty ekologiczne i to na każdym etapie – począwszy od upraw, aż po produkcję gotowego MacaPro. Produkty uzyskały certyfikację zarówno amerykańską – USDA, jak i europejską – Ekologiczne Rolnictwo EU oraz Austria Bio Garantie. UHTCO wdraża dobre praktyki produkcyjne oraz wysokie standardy jakości, aby uzyskiwać najlepsze z istniejących produktów.

Czym jest Maca?

Lepidium meyenii walp czyli maca jest korzeniem, który rośnie tylko w rejonach andyjskich wzgórz w Peru, na Junin Plateau na wysokości 4.250 m n.p.m. Roślina maca została udomowiona około 2000 lat temu przez Inków i używana była od tamtej pory jako część ich codziennej diety. Prymitywne uprawy maca zostały znalezione w miejscach badań archeologicznych i są datowane na rok 1600 p.n.e. Maca wzrasta z nasion, jej dojrzewanie pojawia się po 7 miesiącach. Jest nisko rosnącym krzewem o kremowych kwiatach i zwiniętych liściach. Korzenie mogą być kremowe, fioletowo-purpurowe lub czarne, a kształt mają podobny do rzepy lub rzodkiewki.

MacaPro XP Gold Maca Liquid Extract.
Jest silnym i efektywnym produktem otrzymywanym z wyselekcjonowanych, suchych korzeni Maca, tłoczonych na zmino w stosunku 10:1 (10kg Macy daje 1 lt). Ten produkt zawiera ponad 90% ciemniejszych korzeni! To unikatowy produkt, szybki i efektywny, nieporównywalny z żadnym innym produktem w sklepach.

MacaPro XP Platinium Black Maca Liquid Extract.
Jest silnym i efektywnym produktem otrzymywanym z wyselekcjonowanych, suchych czarnych korzeni Maca, tłoczonych na zmino w stosunku 18:1 (18 kg Maca daje 1lt). W związku ze stężeniem i jakością użytej Maca, ten produkt jest unikatowy.

MacaPro XP Professional Purple Maca Liquid Extract.
Jest silnym i efektywnym produktem otrzymywanym z wyselekcjonowanych, suchych purpurowych korzeni Maca, tłoczonych na zmino w stosunku 20:1 (20 kg Maca daje 1lt). W związku ze stężeniem i jakością użytej Maca, ten produkt jest najlepszy.

MacaPro Raw Gelatinized Maca Powder.
Jest skoncentrowanym proszkiem otrzymywanym poprzez ekskluzywny proces zimnego żelatynowania który usuwa skrobię z korzenia. Stężenie tego produktu wynosi 6:1 (6kg świeżej Maca daje 1 kg z żelatynowanego produktu.

MacaPro XP Gold Maca Liquid Extract.
Jest silnym i efektywnym produktem otrzymywanym z wyselekcjonowanych, suchych korzeni Maca, tłoczonych na zmino w stosunku 10:1 (10kg Macy daje 1 lt). Ten produkt zawiera ponad 90% ciemniejszych korzeni! To unikatowy produkt, szybki i efektywny, nieporównywalny z żadnym innym produktem w sklepach.

Lepidium meyenii walp – Informacje ogólne

 • Rodzina: Brassicaceae
 • Rodzaj: Lepidium
 • Gatunek: Meyenii
 • Nazwy potoczne: Maca, Maka
 • Części jadalne: Korzeń Tuberous
 • Kraj pochodzenia: Peru
 • Efekty uboczne: Brak
 • Przeciwwskazania: Brak
 • Interakcje: Brak

Zdrowotne zalety Maci

 • Korzenie maci stanowią niezwykłe, pełnowartościowe pożywienie;
 • To źródło znaczącej ilości minerałów, witamin, aminokwasów i węglowodanów;
 • Zawartość białek w mace występuje głównie w formie polipeptydów i aminokwasów;
 • Maca jest także bogata w kwasy tłuszczowe i imponujący zestaw bioaktywnych komponentów;
 • Maca wspomaga regenerację organizmu;
 • Reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia pamięć i koncentrację;
 • Maca działa odżywczo, dodaje energii i wigoru.

Jak działa Maca?

W Andach peruwiańskich maca stanowi ważny element pożywienia, ze względu na zawarte w niej w naturalnej formie witalne składniki.
Maca jest źródłem wielu niezbędnych składników odżywczych, podawanych w naturalnej formie i idealnej proporcji. Ich współdziałanie wspiera organizm człowieka w zachowaniu zdrowia, przyczynia się do utrzymania naturalnej równowagi i dobrego samopoczucia.
Jej oddziaływanie szczególnie wspomaga funkcjonowanie podwzgórza i przysadki mózgowej, pomaga zatem organizmowi w produkcji hormonów oraz stworzeniu i utrzymaniu równowagi hormonalnej, co z kolei wpływa na ogólne, dobre funkcjonowaniu organizmu..

Maca jest w pełni naturalnym sposobem na zachowanie równowagi hormonalnej!

Maca jako roślina adaptogen

Adaptogen to roślina – pożywienie lub zioło, najczęściej zioło lecznicze, które wspomaga organizm w dostosowaniu się do sytuacji stresowych i obciążających, wspiera odporność na przeżycia traumatyczne, pomaga dostosować się do sytuacji wyczerpujących zarówno psychicznie, jak fizycznie – napięty harmonogram, mróz, upał, wiatr, hałas, duże wysokości czy dowolne inne czynniki.
Aby roślinę można było zakwalifikować jako adaptogen, musi ona być całkowicie bezpieczna i nietoksyczna, odznaczać się szerokim zastosowaniem pro-zdrowotnym i wyraźnie redukować stres, zarówno psychiczny jak i fizyczny.
Adaptogen odznacza się dostarczaniem korzyści dla organizmu jako całości, a nie dla wybranego rejonu ciała. Pomaga stworzyć stan równowagi, przywracając naturalną homeostazę.

Rośliny te są życiodajnym źródłem i działają na poziomie komórkowym. Nie obciążają organizmu i mogą być spożywane przez długie okresy czasu jako pożywienie i w celach profilaktycznych.
Maca jest silnie oddziałującą rośliną adaptogeniczną, nazywaną też „peruwiańskim żeńszeniem”, gdyż podobnie do tej znanej chińskiej rośliny wzmacnia siłę, energię, libido i funkcje seksualne. Maca wspiera także funkcje mentalne, jasność umysłu i wytrzymałość. Odżywia układ hormonalny i wspomaga układ nerwowy gdy ich działanie zostaje zaburzone lub zmieniają się wraz z wiekiem.

Znane korzyści, płynące ze stosowania Maci
Roślina adaptogeniczna, taka jak maca oddziałuje na organizm jako całość, przez co stwarza naturalną równowagę i dostarcza wielu korzyści.
Zgodnie z tradycją maca stosowana jest w Peru jako środek pomocniczy w wielu sytuacjach i może wspierać następujące obszary:

 • energia życiowa
 • gospodarka hormonalna
 • fizyczne i emocjonalne samopoczucie
 • obciążenie stresem
 • kondycja fizyczna i relaks
 • witalność i sprawność atletyczna
 • siła mięśni
 • kondycja skóry
 • zdrowie kości
 • bóle głowy i złe samopoczucie
 • jasność umysłu i pamięć
 • PMS (wahania nastroju)
 • lata przejściowe (napady gorąca, wzmożona potliwość)
 • popęd seksulany
 • płodność
 • anemia
 • bezsenność
 • ciśnienie krwi
 • poziom cholesterolu
 • układ immunologiczny

Która Maca jest najlepsza?
Zaleca się używanie maci, która wyrosła w tradycyjny sposób w wysokich partiach Andów, w Peru. Producent powinien wziąć pod uwagę różnicę w jakości pomiędzy różnymi terenami upraw. Maca wysokiej jakości ma więcej ciemnych korzeni (czarne i czerwono-purpurowe), jej kolor jest zatem ciemniejszy, a smak i aromat są orzechowe, przyjemne, ale intensywne.
Polecamy organiczną macę z uprawy kontrolowanej, która w procesie suszenia i produkcji nie była narażona na działanie wysokich temperatur i napromieniowanie. 

Która postać maci jest najlepsza?
Peruwiańska maca występuje w różnych postaciach: jako proszek, ekstrakty w proszku lub płynne ekstrakty. Wszystkie postaci są odpowiednie pod tym jednak warunkiem, że zostały wyprodukowane w sposób chroniący roślinę i bez zastosowania niepożądanych dodatków. Ważna jest również koncentracja produktu końcowego, mająca wpływ na to jak szybko widoczne będą rezultaty jego stosowania.

Jak długo powinno się zażywać macę?
Maca jest bardzo efektywna, jednak jej działanie zależne jest od stanu zdrowia, indywidualnych uwarunkowań organizmu i postaci maci. Wysokojakościowa maca nie daje skutków ubocznych , nie ma oddziaływań negatywnych i może być zażywana w dowolnym czasie. Ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z produktem spożywczym, można macę włączyć do swojego jadłospisu codziennie i tak długo, jak czuje się potrzebę. Jednak nie będzie trzeba długo czekać, aby odczuć niewiarygodnie pozytywne skutki jej działania!

UHTCO w swoich działaniach bazuje na zasadach sprawiedliwości społecznej, rozwijania społeczności i partycypacji członkowskiej.
Oferowane produkty wyrabiane są z wyselekcjonowanych surowców, z zachowaniem wysokich standardów produkcji i kontroli jakości. Wszystkie surowce są pochodzenia roślinnego, rosnące dziko lub pochodzące z kontrolowanych upraw organicznych. Firma wyznaje koncepcję „True Food” - Prawdziwej Żywności, wychodząc dalej o krok, niż koncepcje „Żywności Pełnej” czy „Raw Food” – surowej. Wcielane są w życie tradycyjne metody wytwarzania i starożytna wiedza.
Intencją UHTCO jest oferowanie produktów najlepszych w swojej klasie, unikalnych i skutecznych, przy minimalnym wpływie na środowisko i społeczeństwo.

MacaPro XP – płynne ekstrakty z korzenia maca wyciskane na zimno:

 

MacaPro XP Gold Maca Liquid Extract (10:1),
MacaPro XP Platinum Black Maca Liquid Extract (18:1),
MacaPro XP Professional Purple Maca Liquid Extract (20:1)
Certyfikowane produkty rolnictwa ekologicznego

Buteleczka z ciemnego szkła zawiera 120 ml płynnego ekstraktu

Składniki: ekstrakt z maca*, woda, alkohol*
(*składniki pochodzące z uprawy biologicznej)

Sposób użycia: Przed otwarciem należy dobrze wstrząsnąć. Zalecana dawka dzienna – 1 łyżeczka do herbaty (3g/5ml) z wybranym płynem lub jako dodatek do musli.

Składniki: 100% korzeni maca z uprawy biologicznej
(w tym: 80% udziału czarnych, 5% żółtych, 15% purpurowych korzeni)

Kraj pochodzenia: Peru

Zawartość alkoholu: 34%

MacaPro Raw Gelatinized Maca Powder (6:1)
Surowy ekstrakt w proszku z maca z uprawy biologicznej
Certyfikowany produkt rolnictwa ekologicznego
Opakowanie zawiera 150g

Sposób użycia: 1 łyżeczka (5g) z wybranym płynem lub jako dodatek do musli.
Należy przechowywać w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem dzieci.

Certyfikowany produkt rolnictwa ekologicznego

Certyfikat EU

Certyfikat Austria Bio Garantie AT-N-01-BIO